WYBÓR PIERWSZEGO INSTRUMENTU

Coraz więcej osób decyduje się na kupno instrumentu, ale część z nich posiada chęci, ale nie wie jaki instrument będzie odpowiedni na początek. Prawda jest taka, że każdy instrument będzie odpowiedni, jeśli jego brzmienie będzie sprawiać nam radość.

Najpopularniejsze są bez wątpienia gitary, a najczęściej wybierane na początek są gitary klasyczne. Instrumenty z tej grupy posiadają nylonowe struny, które są bardziej przyjazne dla nieprzyzwyczajonych palców, niż struny wykonane z metalu. Dodatkową zaletą gitary klasycznej jest to, że struny nie znajdują się zbyt blisko siebie, dzięki czemu początkujący gitarzysta nie będzie tak często się mylił.

Czym powinniśmy się kierować wybierając gitarę klasyczną? Przede wszystkim powinniśmy ustalić budżet. Pierwsza gitara nie powinna być przesadnie tania, ponieważ istnieje wtedy ryzyko, że instrument będzie niewygodny i nie będzie stroił. Lepiej unikać również drogich modeli, ponieważ to dopiero początek, więc na droższe gitary przyjdzie czas. Doskonałym wyborem będzie gitara Admira Diana, która posiada boki i tył wykonane z drewna sapeli, oraz wierzch z litego cedru. Takie połączenie gwarantuj bardzo ciepłe i czyste brzmienie, a lite drewno wpływa pozytywnie na artykulację. Admira Diana jest również bardzo wygodna, dlatego bardzo dobrze nada się dla początkującego gitarzysty.

Gitara klasyczna jest nazywana także gitarą hiszpańską. Jeśli decydujemy się na zakup takiego instrumentu, możemy sugerować się nazwą i wybierać firmy hiszpańskie, takie jak Admira czy Alvaro. Nie są to jednak jedyne firmy godne polecenia. Bardzo dobre gitary klasyczne robi na przykład Yamaha, która słynie z produkcji sprzętu o wysokiej jakości, występującego często w przystępnych cenach.