Gitara LAG T80A

Gitara akustyczna jest bez wątpienia wyjątkowym instrumentem. Jej czyste i naturalne brzmienie zachwyca od lat, jednak dawniej była ona używana najczęściej jako instrument do tworzenia akompaniamentu. Dziś gitara akustyczna przechodzi swoisty renesans i bardzo często wysuwana jest na pierwszy plan. Duży wpływ na to ma zdobywający coraz większą popularność nurt fingerstyle, który skupia w sobie gitarzystów grających linię melodii i rytmu jednocześnie. W takim stylu można grać na każdej gitarze, jednak krystalicznie czyste brzmienie oraz duża wrażliwość na artykulację, czyni z gitary akustycznej najchętniej wybierany instrument do gry w tym stylu. Czy każdy model tego instrumentu nada się do takiej gry? Tak, ponieważ to zależy w głównej mierze od wymagań gitarzysty, jednak najczęściej wybieranymi są gitary o kształcie audytorium lub zbliżonym do niego. Przykładem takiej gitary jest Lag T80 A. Gitara posiada świerkową płytę wierzchnią oraz boki i tył wykonane z mahoniu. Takie połączenie zapewnia bardzo klarowne i jednocześnie ciepłe brzmienie.

Na szczególną uwagę zasługuje właśnie płyta wierzchnia, ponieważ została ona wykonana z litego drewna, co dodatkowo poprawia klarowność brzmienia i wrażliwość na artykulację. Gitara posiada bardzo wygodny i wąski jak na gitarę akustyczną gryf, dzięki czemu wygodę odczują nawet najbardziej wymagający gitarzyści.

Chociaż firma Lag posiada w swojej ofercie różne gitary, to gitary akustyczne są jej mocną stroną. Lat T80 A jest bardzo chętnie wybieraną gitarą, która sprawdzi się zarówno jako instrument do nauki gry, jak i jako gitara dla gitarzysty z dłuższym stażem, któremu zależy na dobrym brzmieniu, solidnym wykonaniu i stosunkowo niskiej cenie.